Nadpis vypadá nadneseně, ale takovou částku je možné reálně ušetřit a dokonce bez toho, že by vás to něco stálo. V případě dodavatele jako je RWE se stále velmi rozšířeným produktem Standard to není nic vyjímečného. Pak již záleží na vaší fantazii, jak úsporu využít. Je dobré si vždy představit, co se za ušetřené peníze dá pořídit. Někdo si dopřeje lepší dovolenou, druhý splatí část půjčky, další si zaplatí třeba povinné ručení svého auta. Je to úplně stejné, jako kdyby vám přidali na platu.

Kvalita plynu je všude stejná, tak proč platit za stejný produkt více peněz?

Jak ušetřit náklady na plyn

Je všeobecně známo, že jen malá část lidí se dovede orientovat ve vyúčtování, které přijde jednou za rok do schránky. Většina je spokojena, když uvidí přeplatek a dále to neřeší. Kdyby dotyční zjistili, že by dostali o pár tisíc více, možná že by je to motivovalo s tím něco udělat. A to je někdy těžké.

Na koho se tedy obrátit? Na podomního prodejce, který Vás určitě někdy navštívil nebo na různé kalkulátory na internetu nebo uzavřít smlouvu po telefonu, kde mi slibují hory doly? Co když budu mít pochybnosti a budu potřebovat vysvětlit další důležité detaily, na které jsem se zapomněl zeptat? Co když mi stávající dodavatel během převodu oznámí z nějakého důvodu, že musím zaplatit smluvní pokutu? S házením klacků pod nohy mám bohaté zkušenosti.

Z tohoto důvodu jsem vytvořil tyto stránky a ze stejných pohnutek vznikla před lety společnost Optimal-Energy, se kterou již od roku 2013 spolupracuji.

Jak tedy probíhá naše práce?

  • od klienta si pořídíme kopii faktury posledního vyúčtování
  • provedeme analýzu pomocí našeho „Kalkulátoru“, který obsahuje přes 200 aktuálních ceníků dodavatelů
  • klientovi ukážeme, kolik může ušetřit a doložíme výpočtem
  • klient se rozhodne, jestli úspora je pro něj dostatečně zajímavá
  • na základě smlouvy se současným dodavatelem zjistíme, kdy je možné odběr ukončit
  • sepíšeme smlouvu s novým dodavatelem a na základě plných mocí zajistíme převod k levnějšímu dodavateli

Tím ale naše práce nekončí. Pokud klient sepíše servisní smlouvu, poskytujeme mu dále bezplatnou poradenskou činnost. Upozorníme ho např. na konec různých akčních ceníků a jak postupovat dále.
Klient se může dále s námi zapojit do projektu ModroZelená úsporám, ale o tom napíšu v jednom z dalších článků.

Share This