O mně

Jmenuji se Jaromír Bastl a energetickému poradenství se věnuji již od roku 2013. V té době jsem hledal, jak se v životě posunout dopředu. Společnost Optimal-Energy mi tehdy dala možnost věnovat se tomu, v čem vidím smysl: pomáhat lidem, pro které je těžké se orientovat v neprůhledných nabídkách podomních prodejců a telefonických call center.

Podle mého názoru jsou dnes podobné metody překonané. Naše argumentace se opírá o čísla a zkušenosti, ne o smyšlené události a poplašné zprávy. Neustále pracujeme na nových, aktuálních projektech – v poslední době s klienty hodně řešíme třeba program Modrozelená úsporám.

V oblasti energetiky došlo před lety k významným změnám a po deregulaci trhu vstoupilo na scénu mnoho nových hráčů. Vznikla tvrdá konkurence mezi dodavateli elektřiny a plynu a pro koncového zákazníka je situace dodnes nepřehledná. Beru jako osobní závazek s tím lidem pomáhat.

Na své práci mám rád, že mohu desítkám svých klientů opravdu přinášet peníze. Nikoho do ničeho netlačím. Každého vždy nechávám, aby se sám rozhodl na základě našich společných konzultací a zpracovaných analýz. Optimal-Energy není závislá na žádném dodavateli, a proto můžeme zprostředkovávat pravdivé a důležité informace.

Součástí mých služeb je neustálý servis. Své klienty před vypršením závazku v jejich smlouvách obvolávám a společně řešíme, co dál. Jsem rád, když mi i oni sami zavolají – například, když je navštíví podomní prodejce a je snadné naletět. Lidé mi mohou důvěřovat a je pro mě vždy velkou odměnou poznat, že si to uvědomují.

Kromě své práce se zajímám o politiku a techniku, sám mám technické vysokoškolské vzdělání. Ve volných chvílích se s manželkou věnujeme cykloturistice nebo chalupaření. Rád si udělám čas na dobrý dokumentární film nebo naučný pořad. Mám dceru Soňu a kromě poradenské činnosti jsem majitelem malé regionální IT firmy v Moravských Budějovicích.

Server JakNaEnergie.cz provozuje:

Ing. Jaromír Bastl
nám. ČSA 51
676 02 Moravské Budějovice

IČ: 70447071
Tel.: +420 603 479 191
Email: jaromir.bastl@optimal-energy.cz

Share This