Jedná se o zajímavý produkt dodavatele Dobrá energie, kdy s podpisem smlouvy na dodávku plynu Benefit získává klient půjčku ve výši 10 000,- Kč. Do měsíce po připojení máte novou ledničku doma a ještě oproti staré ušetříte na elektřině.

Lednička Romo od Elmaxu

  • věrnostní půjčka se vyplácí ve formě příspěvku na koupi ledničky nebo jiného zboží u společnosti ELMAX STORE a.s.
  • věrnostní půjčka se poskytuje za to, že zákazník bude odebírat zemní plyn po dobu alespoň 60 měsíců a zároveň bude řádně plnit veškeré své platební povinnosti
  •  věrnostní půjčka je poskytnuta formou zálohy v plné výši nejpozději do 1 měsíce po zahájení odběru
  •  dodatek může podepsat pouze klient, který doloží fakturu nejvíce 2 roky starou a
    v této faktuře prokazatelně doloží, že jeho roční spotřeba plynu je vyšší než 7,5 MWh
  •  tento dodatek může podepsat i klient, který již plyn odebírá od Dobré Energie
  •  pokud zákazník neuplatní věrnostní půjčku do 6 měsíců od zahájení dodávky, nárok na slevu zaniká
  •  nárok na půjčku také zaniká, pokud zákazník do 90 dnů nepřevezme zboží od prvního možného převzetí

Ceník Benefit

k ceně plynu na základě Dobrého ceníku je v podstatě připočtena ještě 5-ti letá splátka půjčky na ledničku. I s tímto navýšením vychází cena plynu podobná jako u majoritních dodavatelů. Ale pozor, bez ledničky. Tím, že máte novou ledničku, ušetříte cca 2000 Kč ročně oproti ledničce koupené před 10 lety. Takže název ceníku „Benefit“  je opodstatněný.

Pro analytiky a počtáře – odkaz na ceník Benefit je zde.

Jak vybrat ledničku

Abych vás ušetřil rozhodovací paralýze, kdy máte na výběr tolik produktů, že si nevyberete ani jeden, vsadil jsem na zkušenosti mých kolegů, kteří už pár ledniček s ceníkem Benefit prodali. Nejvíce prodávaná lednička Romo CR340A++ se mi po kladných odezvách uživatelů jeví jako velmi dobrý nákup.

Co se týče uspořádání ledničky, já osobně bych vybral ledničku s mrazákem dole, abych se nemusel moc ohýbat. Četnost otvírání mrazáku je mnohem menší než otvírání dveří od ledničky. To mi snad dáte za pravdu.
V chytrých návodech jsem se také dočetl, že na jednu osobu je průměrně potřeba mít 60 l prostoru v ledničce a 25 l v mrazáku. Při 4 osobách v rodině mi vychází cca 240 l a 100 l mrazák. Tomu odpovídá zhruba i typ Romo CR340A++. Výška 185cm, hloubka 60 cm.

Také platí, čím více hvězdiček, tím menší spotřeba. S tím souhlasím. Dříve ledničky vyžadovaly 1 kWh a dnes se spokojí s 0,5 kWh za den. To je pěkný rozdíl, že?

Co barva? Většinou bílá, ale nerez už dohání. V poslední době jsou oblíbené i vestavěné ledničky. Zde je nejjednodušší rozhodování a design většinou vybere vaše žena, takže to nechte na ní.

Ve starých ledničkách jsme také často odstraňovali námrazu. Ta způsobuje nižší účinnost a často jsme nadávali, že lednička nechladí. Po rozmrazení bylo jasně vidět, jako by lednička ožila a  nabrala novou sílu. Když jsem uviděl u ledničky, že má automatické rozmrazování, nebylo mi jasné, jak to funguje. Teď už vím. Námraze se zabrání cirkulací chladného vzduchu.

Takže pokud máte starou ledničku a nebo už dosluhuje – zde je můj tip, jak to vyřešit.

 

 

 

Share This