Vyjímečné ceny plynu

V Optimal-Energy zažíváme nyní mimořádnou situaci. V důsledku koronaviru a teplé zimy ceny plynu rekordně klesají.
Někdy něco zlého znamená příležitost využít ji k něčemu dobrému.
V médiích se zatím o této situaci nemluví, klasické ceníky zůstávají stejné, protože dodavatelé očekávají, že jakmile pandemie odezní, vrátí se ceny do normálu.

Možnost individuálních cen

Je tu však možnost naskočit na vlnu poklesu u zákazníků s vyšší spotřebou za individuální ceny, které jsou mnohem výhodnější než u klasického ceníku.  Poptávám hlavně zákazníky z oblasti podnikatelské a státní sféry. Zde se dají ušetřit značné částky. Jedná se o restaurace, penziony, hotely, obchody, firmy ale i obecní úřady, školy, domovy důchodců, apod.
Nezříkám se ani domácností, zde musím dát dohromady balíček alespoň se spotřebou 100 MWh, což je asi tak 5 větších rodinných domků.

Předpokládáme, že se tato situace v podobě černé labutě nebude dlouho opakovat. Proto dnes uzavíráme smlouvy s dodavateli na roky 2021, 2022 a 2023 za fixní garantované ceny.

 

Postup vyřízení nacenění s individuální cenou

Nyní popíšu, jak probíhá cyklus poptávky zákazníka a její vyřízení :

  • zákazník mě kontaktuje emailem nebo telefonicky
  • zjistím, jakou má spotřebu, současnou cenu a dokdy má sjednanou smlouvu u stávajícího dodavatele.
  • nabídnu individuální cenu, kterou dostaneme od dodavatelů na základě cen z burzy. Tyto ceny platí obvykle jeden den. Zároveň se domluvím se zákazníkem, kterého dodavatele si vybere. Spolupracujeme s Pražskou plynárenskou, EP Energy Trading a Lamou Energy.
  • pokud zákazník souhlasí, vyplním tabulku s nabídkovou cenou a požadované období dodávky.
  • zákazník podepíše plnou moc, tabulku s nabídkovou cenou a odešle mi zpět emailem.
  • tyto dokumenty ihned přepošlu našemu naceňovači, který zajistí vyřízení objednávky.
  • během několika dnů zákazník obdrží smlouvu od dodavatele s uvedením ceny, začátku a konce dodávky.
  • v průběhu dodávky budu opět sledovat vývoj a při výskytu výhodné ceny zkontaktuji zákazníka, domluvíme se na ceně a kolečko se může zopakovat.

Někdy se stane, že cena vzroste nad maximální hodnotu uvedenou v tabulce. Pak samozřejmě tato objednávka nebude vyřízena a buď počkáme na pokles ceny, anebo domluvíme se zákazníkem další postup.

Zdá se vám moje nabídka zajímavá? Pokud ano a chcete odpovědět na další otázky, včetně  informací o aktuálních cenách, doporučuji se zaregistrovat ve formuláři..
Zde vyplníte jméno, email a volitelně telefon. Konzultace je naprosto nezávislá a k ničemu vás nezavazuje.

 

Share This