optimal_male

Zaprvé musím zdůraznit, že společnost Optimal-Energy.cz,a.s. je zatím jediná svého druhu na českém trhu v oblasti energetického poradenství. Na rozdíl od financí, kde působí např. Fincentrum, Partners, OVB a fůra dalších, tak tady nic dalšího nevzniklo.

Určitě jste se setkali s lidmi, kteří to dělají podobnou formou, třeba jako živnostníci, ale pro jednoho dodavatele. Další shánějí zákazníky pro e-aukce.

Nicméně my jsme jediní, kdo pomáhá klientům v širším měřítku a ne jen úsporami na elektřině a plynu. Vznikají projekty zaměřené na snížení nákladů za osvětlení, topení, vodě. Někteří specialisté ze zabývají kogeneracemi, rekuperacemi, energetickými štítky, kotlíkovými dotacemi, apod.

Naším cílem není jen jednorázově ušetřit a pak se rozloučit a nechat za námi slehnout zem. Snažíme se navázat s klientem dlouhodobou spolupráci, každý rok na základě vývoje ekonomiky a energetického trhu. Dát klientovi jednu z nejvýhodnějších cen na trhu a pohybovat se mezi top-ten dodavateli.

Není ale úplně všechno o ceně. I mezi dodavateli jsou různá rizika. Hlavně se to týká tzv. „dočasných“ ceníků, a když si to klient nehlídá, může spadnout zpět do standardních a tedy nejdražších tarifů.

Pravděpodobně není vaší pravidelnou náplní práce sledovat ceníky, energetické zákony nebo ceny na burze. Proto je dobré se spojit se silným partnerem, který to sleduje za vás. A od toho jsme tady my, abyste nám tuto starost svěřili.

Share This