Připomeňte se občas dodavateli, budete mít plyn a elektřinu levnější. Buďte aktivní a zavolejte občas na zákaznickou podporu. Dotažte se, zda-li nemají nějaký výhodnější tarif, jinak že uvažujete o změně dodavatele. Vsadím se, že za pár dní dostanete do schránky objemnou obálku s návrhem dodatku a novým ceníkem.

Pokud se vyznáte v novém ceníku a po prostudování zjistíte, že můžete ušetřit nějakou tisícovku navíc, klidně podepište. Pozor ale na délku smlouvy. Víc než na 2 roky bych nepodepsal. V jednom článku na internetu bylo provedeno porovnáni nejdražšího a nejlevnějšího tarifu v rámci jednoho dodavatele. Na plynu byl rozdíl dokonce až 6 tisíc. Bylo to vztaženo na rodinný domek se spotřebou kolem 20 MWh, tj. zhruba necelých 2000 kubíků.

Výhoda je vždy na straně aktivního zákazníka

Většina lidí si před lety zvolila dodavatele a od té doby se o to nestarají. To není v současné době ten nejlepší přístup.
Pokud nevíte, pomůžu vám. Zjistím, jestli má váš dodavatel levnější ceník a požádáme o něj. Mám v záloze ještě i jiné způsoby, jak docílit výhodnější ceny. Možnosti tedy jsou, ale být opatrný se vždy vyplatí a je lépe to předem zkonzultovat.

Pokud máte zájem, poskytnu vám nezávaznou konzultaci v délce 20 minut zadarmo. Nemějte tedy obavy, že vás rada bude stát víc jak úspora.

Share This